Edukatorzy

Anna Dąbrowska-Wosiak

kierownik pracowni PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka 

Doktor nauk technicznych w dziedzinie Mechaniki. Działała nad wdrożeniem współrzędnościowej maszyny pomiarowej OGP. Opracowywała laboratoria z Biomechaniki dla studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Interesują ją podróże, motoryzacja i biomechanika. 

06707c62 3339 4e67 9de6 4f5111c0a195
thumbnail 1

Taras Panskyi

senior edukator projektu PAKT w Łodzi, koordynator mobiPAKT Politechnika Łódzka

Nauczyciel, trener, ekspert i edukator z 10 letnim doświadczeniem. W 2019 r. ukończył studia doktoranckie na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Informatyki Stosowanej. Autor licznych publikacji międzynarodowych na temat informatyki i nauk pokrewnych w edukacji szkolnej. Ambasador kształcenia zorientowanego na ucznia, opartego na projektach i podejściu problemowym oraz metod nauki przez zabawę. Jest jednym z pionierów wdrażania Digital Game-Based Learning w Polsce. Współorganizator ogólnopolskiego konkursu informatycznego „Infosukces” skierowanego do uczniów 7-8 klas szkoły podstawowej. Jego zainteresowania to football, roboty mobilne i nowe technologie. 

Paweł Łaski

senior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka 

Edukator – od 2017 r. prowadzi zajęcia z robotyki i programowania na zajęciach pozaszkolnych w Fundacji Nowoczesnej Edukacji Informatyczno-Technologicznej. Jest pomysłodawcą i realizatorem siedmiu edycji Trybunalskiego Turnieju Informatycznego. Zajęcia z robotyki i programowania prowadził w Mediatece, w Piotrkowie Trybunalskim oraz Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Interesuje się zastosowaniem robotyki w edukacji, a także robotami humanoidalnymi. 

2608e9f3 a354 49fa 835e aac73ec08493
55a3fb8b e741 4c18 b48a 2e713cdbcc3c

Anna Pikierska

junior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka 

Wieloletnia nauczycielka matematyki i informatyki. Wykorzystuje różne sposoby edukacyjne, aby uczniowie podczas lekcji poczuli się naukowcami, konstruktorami, projektantami lub badaczami. W szkole podstawowej prowadziła projekt pod tytułem „Z miarką za pan brat”, którego celem było zainteresowanie dzieci matematyką i pokazanie im jak można praktycznie wykorzystywać wiedzę. Dąży do tego, aby nauka matematyki była przyjemna i bardziej efektywna. Jej zainteresowania to nie tyko nauki ścisłe, ale i psychologia, film czy muzyka. 

Jan Makary Fryczak

junior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka 

Ukończył studia na Politechnice Łódzkiej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz studia magisterskie z Zarządzania. Od 2021 roku pracuje jako asystent na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ. Wcześniej stypendysta NCN w projekcie OPUS w obszarach uczenia maszynowego, BigData oraz przetwarzania tekstu naturalnego, a także edukator z zakresu robotyki oraz szeroko rozumianych Technologii Informatycznych w ramach warsztatów „Robolatorium” w Łodzi. Fascynuje go również zarządzanie strategiczne, druk 3D, robotyka, STEAM oraz fizyka.

b6b47d6f 2ea8 40aa a81d 4c8535a21b75
Skip to content